New items
Kolorysie
Liczyświnki
Czas grzechu
Tylko morze zapamięta
Elf do zadań specjalnych : 24 opowiadania
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Montownia wyobraźni
Co?Wydarzenie artystyczne
Gdzie?Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Szkolna 16, 62-002 Suchy Las
Kiedy?29.11.2021 16:00

MW Listopad SLIDER.png

Zapraszamy serdecznie najmłodszych do wzięcia udziału w cyklicznych warsztatach plastycznych pod hasłem Montownia wyobraźni, gdzie dzieci będą mogły rozwijać manualne zdolności oraz realizować swe twórcze pasje. Za pomocą różnego rodzaju technik wspólnie będziemy wcielać w życie nasze pomysły podczas realizowania konkretnych projektów plastycznych.

Koszt: bezpłatne

Wiek: od 7 do 9 lat

Liczba uczestników: do 12 osób


Zapisy na warsztaty w Chludowie:

15.11.2021, godz. 16.00

Filia biblioteczna, ul. Szkolna 2, tel. 61 81 16 503


Zapisy na warsztaty w Suchym Lesie:

29.11.2021, godz. 16.00

Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 16, tel. 61 25 00 401


Ruszyła kolejna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wielki człowiek.jpg

Projekt ten skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję!!!